NSSKs Spesialutstilling på Lundamo Camping 27. august 2006

Dommer: Mrs Veronica Thompson (Glencharm), England
Påmeldte hunder: 18 valper og 98 voksne.

Valpene ble bedømt lørdag kveld, 26. august.

Klikk her for flere resultater - og flere bilder.

 BIR - BIM voksne

 BIR - BIM veteran

 BIR - BIM valper

Fra venstre, Lundecock's Fiddler on the Roof og Imajan's Norwegian Rainbow. Fra venstre: Hasimo's Adorable Pearl og Int Nord Uch Marnham Montanner. Fra venstre: Lyngvetun's Fame and Fortune og Windcrest Storm Force.


BIM valp (1. 6-9 mnd:) Windcrest Storm Force (S Uch Edglonian Strolling Nomad of Lochkaren ex Int S N Fin DK Uch Windcrest Scottish Passion), e. Janne C Johansen, Rygge, o: Carin Åkesson, Sverige

BIR valp (1. 6-9 mnd): Lyngvetun's Fame and Fortune (N Uch Sommerville Scottish Boy ex Nord Uch NordV-02 NordUV-02 Imajan's Joyful Ferrari), e. Torill Johannessen & Grete Olavessen, Råde, o: Grete Olavessen & Paul Rilatt, Rygge.


HANNER:
BIR, Cert, 1.BHK
: Lundecock's Fiddler on the Roof (Int Nord Uch Sheldon Space Joker ex GB Ch N S Uch Edglonian Miss Sofisticated), e. Finn Helge Olsen, Ramnes, o: Johnny Andersson, Sverige.

2. BHK, CK: N Uch Sommerville Scottish Boy (GB Ch Degallo the Hustler ex GB Ch Sommerville Seed Pearl), e. Grete Olavessen & Paul Rilatt, Rygge, o: Mr Michael Ewing, England.

3. BHK, CK: N S Uch NV-04 St. Kilda's Going for Gold (D VDH CH N Uch Moorwood Orange Blazon ex N DK Uch St. Kilda's Sweet Little Hannah), e. Bjørn Lauritzen, Tynset, o: Laila & Bjørn Lauritzen, Tynset.

4. BHK, CK: Croft's Brown Sugar (Eastflash Walk on Top ex Sheltibo's Hot Feelings), e: Janne Andersen, Sandnes, o. Arnhild Carlsen & Charles Feijen, Revetal.

5. BHK, CK: GB Ch N Uch Japaro Robaidh at Lythwood (GB Ch Lythwood Shalako ex Japaro Forgotten Dreams), e: Finn Helge Olsen & Monique Van Poppel, Ramnes, o: Mr J E Nixon, England.


TISPER:
BIM, Cert, 1. BTK
: Imajan's Norwegian Rainbow (N Uch Stornaway Sawney Bean ex Dunbrae Wish Apon a Rainbow), e: Ingrid M Pettersen, Tistedal, o: Ingrid M & Jan S Johansen, Råde.

2. BTK, CK (BIR-veteran): Hasimo's Adorable Pearl (Int Nord Fin Uch Moorwood Handsome Tradition ex Canyon's Tilly Trotter), e & o: Harald & Sigrun Bjerkevoll, Vestnes.

3. BTK, CK: N S Uch Mellsjøhøgda's New Nugget (Ingramay Orion ex N Uch Ingramay Sunshine), e. Sissel Tangnes, Biristrand, o: Sissel Tangnes & Johs Olsen, Biristrand.

4. BTK, CK: Nord Uch NordV-02 NordUV-02 NordV-04 Imajan's Joyful Ferrari (Nord Uch NordV-00 Crony's Red Rumour ex N Uch Imajan's La Gioia Ferrari), e. Grete Olavessen & Paul Rilatt, Rygge, o: Ingrid M & Jan S Johansen, Råde

5. BTK, CK: N Uch Imajan's La Gioia Ferrari (Dolche-Vito ex N Uch Westhlover Romance) e. Grete Olavessen & Paul Rilatt, Rygge, o: Ingrid M & Jan S Johansen, Råde


OPPDRETTERKLASSE

Nr. 1, HP
Imaferrari, Pettersen Ingrid M/ Jan Thoresen, Elveveien 2, 1792 Tistedal

Nr. 2, HP
Mellsjøhøgda, Tangnes, Sissel og Olsen, 2837 Biristrand

AVLSKLASSE

Nr. 1, HP
S-A FIN CH Milesend Dancing Major, Sobel/Hvit, e. Tangnes Sissel/ Monsholm Reidun, o. Miles, Mr & Mrs G L, England (GB CH Tegwel Wild Ways Of Sandwick - GB CH Milesend Dancing Along)




BARN OG HUND

Fra venstre:
Nr. 1: Anneli Skårn ( 9 år) med "Hanna" (9 år)
Nr. 2: Ninette Scheen (11 år) med "Smiley" (1 år)
Nr. 3: Tom kristoffer Sæther (14 år) med "Kira" (2,5 år)
Dommer: Mrs. Gill Venton, UK


 

Her finner du flere bilder

Klikk her for flere resultater

Til NSSKs førsteside