DILT VED LOSBY GODS ONSDAG 7. MAI

Vi møttes ved parkeringsplassen rundt kl. 18.00, Margaret tok i mot de første som kom, bl.a. undertegnede og min datter Fie med Zoe og våre to amerikanske cockere. Sistnevnte var de eneste hundene, bortsett fra Hallgrimsens flotte frøken-collie, som ikke var i sheltie-familien, men det var desto flere shelties!

Det var strålende sol og etter hvert var vi også denne gangen 24 mennesker og 24 hunder som skravlende og i flere forskjellige grupper gikk av gårde innover brede vidstrakte jorder, nydelig grønne golfbaner og inn i skogen. Etter hvert kom vi til et vakkert lite vann, hvor det tydeligvis er fine bademuligheter når plussgradene blir litt flere J, og flott åpen slette ned mot vannet, hvor det var tørt og fint å slå seg ned.

Skravla gikk som sagt, om hundene våre, og Margaret var så hyggelig å dele ut både kaffe og lefse, så vi som hadde glemt medbrakt i bilen også fikk noe i hånda! Det var hyggelig!
Randi tok ordet og fortalte interessant og levende om fra den gangen Norsk Shetland Sheepdog Klubb ble stiftet i 1964. Tusen takk til henne, det var en god idé, og veldig fint for oss temmelig nye å få førstehånds-fortalt opprinnelsen til klubben. Personlig ble jeg overrasket over at den er så vidt ny, jeg trodde faktisk klubben var eldre.

Så fikk vi tatt et fellesbilde av hele hurven, og deretter måtte vi pakke sammen og rusle nedover mot parkeringsplassen igjen for hjemreise derfra mellom halv ni og ni. Noen fant helt greit tilbake igjen til E6, og ENKELTE andre måtte ringe Margaret og spørre om veien, og fikk med det en påminnelse om ALLTID å ta med kart.

Det var en praktfullt hyggelig dilt, nydelig område, flotte&glade hunder og hyggelige folk, takk for turen alle sammen! Da ses vi i Drøbak 4. juni, og da håper jeg værgudene er like greie med oss!!!

Trudy og Fie, med Zoe, Pepita og Willma



Klikk på bildene for større format

 

 


Tilbake til Aktiviteter

Til Index