NSSK OSLO og Omegn - planlagte aktiviteter i 2011

Her er oversikt over kommende aktiviteter for NSSK i Oslo området.
Ta kontakt med Sissel Vaksvik på telefon 91 84 31 05 dersom du lurer på noe og/eller ønsker
å bidra med å arrangere flere aktiviteter.

Treff med fotografering av hunder - lørdag 19. februar kl 12.00
Sofie Wollbraaten har i flere sammenhenger vist at hun er en dyktig fotograf og har tatt mange flott hundebilder.
Nå har vi vært så heldige å få Sofie til å komme å fotografere hundene våre! Vi tar bilder utendørs. Pris for fotografering pr. hund er kr 150.

 


Vi møtes på plassen utenfor Norges Veterinærhøskole, Ullevålsveien 72 inngang Thulstrupsg. Parkering er ved innkjøring i Thulstrupsg, møt opp ved hovedporten til Veterinærhøyskolen . Vi får komme inn på området som er inngjerdet, og vi holder oss utendørs hele tiden. Ta med varme klær og noe å sitte på. Det er værforbehold.
Kart: http://kart.gulesider.no/m/IRpx1
Påmelding innen 17. februar til Sissel Vaksvik, e-post: nssk.oslo@gmail.com.



Møte torsdag 24. mars på Røa Samfunnshus kl 19.00
Veterinær fra Oslo Dyreklinikk vil komme å snakke om helse hos hund, blant gi råd om tannhelse. Det blir muligheter til å stille spørsmål.

Vel møtt - det er ikke nødvendig med påmelding på forhånd!
Røa Samfunnshus ligger i Austliveien 4 på Røa i Oslo. Se kart: http://kart.gulesider.no/query?profile=no&mop=yp&what=map&advert_code=Z0GZ2YWS



Dilt ved Maridalsvannet onsdag 13. april kl. 18.30
Vi møtes på parkeringsplassen ved inngangen til Maridalsvannet frå Kjelsås - Midtoddveien 1 ved Oset Vannverk.

Vi går på stier og i skogsterreng. Ta på godt skotøy.

Vi raster underveis, så ta gjerne med noe å spise og drikke.

Kart:
http://kart.gulesider.no/m/IRa34 eller
http://webhotel2.gisline.no/turkart_loeypekart/

 




Dilt ved Nøklevann onsdag 11. mai kl. 18.30
Vi møtes ved parkeringsplassen ved Skullerud skole mot Rustadsaga.

Dilten går på grusveier ved Nøklevann.

Vi raster underveis, så ta gjerne med noe å spise og drikke.

 

Veibeskrivelse: Fra E 6: Kjør Lambertseterveien mot Bøler. Ta til høyre ved lyskryss på Abildsø og kjør Enebakkveien som går inn i Skullerudveien. Følg veikurve til venstre som går inn i General Ruges vei. Ta første avkjørsel til høyre ved Skullerud skole til parkeringsplass.

Fra Bryn: Kjør Østensjøveien og ta til høyre i lyskryss. Følg Eterveien og ta til høyre i nytt lyskryss. Følg General Ruges vei forbi Bogerud til parkeringsplass ved Skullerud skole.

Fra Tveita: Følg hovedveien rett fram - Trasopveien, Hellerudveien og General Rugesvei (forbi Oppsal, Bøler og Bogerud) til utfartsparkeringsplass ved Skullerud skole.

Hvordan reise kollektivt? Ta T-bane nr. 3 eller buss nr. 76 og 79 til til Bogerud. Bussstopp er like ved. Fra T-bane er det ca. 300 m å gå til utfartsparkeringsplass ved Skullerud skole. Sjekk rutetider på www.trafikanten.no.


Sommertreff i Vollen ved Asker søndag 19. juni kl. 15.00
Vi møtes hos Monica og Kjell Arne Bergli i Slemmestadveien 392, 1390 Vollen. Her er en stor plass med fin gresslette mot sjøen hvor to- og firbeinte kan utfolde seg. Ta med mat og drikke. Det er muligheter for å grille mat og delta i ulike aktiviteter.

Veibeskrivelse:
Fra Oslo:/Lysaker (ca 20 km): Følg E 18 mot Drammen forbi Nesbru. Ta av ved skilt mot Drøbak og følg Slemmestadveien (165) fra Holmen i 7,2 km. Avkjørselen til Monica og Kjell Arne er i skarp sving på venste side av Slemmestadveien i før Vollen.
Parkering på eiendommen. http://kart.gulesider.no/m/pW5DX

 

 




Dilt ved Grorud-dammen torsdag 15.september kl. 18.30
Ta kveldsturen ved badedammen på Grorud og gå rundt Steinbruvann sammen med andre Sheltieeiere og - interesserte! Vi møtes kl 18.30 på parkeringsplassen ved demningen til badedammen på Grorud.

Steinbruvann ligger i Lillomarka (markagrensa) ved Grorud i Oslo. Det er fin grusvei rundt vannet, og strekningen er ca. 2 km. Det er fint å bade i både Steinbruvann og badedammen. Vi raster på turen, så ta gjerne med noe å spise og drikke.
Noen bilder fra turen i fjor.

 

 

Veibeskrivelse:
Fra RV 4, ta av til Grorud. Kjør Bergensveien som går forbi Grorud Senter (mellom senteret og busstasjonen) - hele veien rett fram forbi bebyggelsen (ikke til venstre ned Hukenveien). Følg veien inn mot marka til parkeringsplassen på venstre side ved foten av demningen.

Hvordan reise kollektivt? Ta T-bane 5 til Vestli eller buss til Grorud. Følg så Bergensveien nordover. Ca. 15 minutter gange fra kollektivknutepunktet til badeplassen. Det er også busstopp ca. 5 min. gange unna. Ta buss 62 "Grorud T o/Huken" til Skogstad. Det er rett ved krysset Hukenvn./Bergensvn. Sjekk bussruter og rutetider på www.trafikanten.no.



Medlemsmøte torsdag 13. oktober på Røa Samfunnshus kl 19.00
Tema er ikke bestemt. Mer informasjon kommer senere. Røa Samfunnshus ligger i Austliveien 4 på Røa i Oslo. Se kart:
http://kart.gulesider.no/query?profile=no&mop=yp&what=map&advert_code=Z0GZ2YWS


Dogs4All lørdag og søndag 26 og 27. november på Lillestrøm

Sett av datoen til årets største hundearrangement i Norge! Messen arrangeres i hallene til Norges Varemesse i Lillestrøm. Norsk Kennel Klubb har Norsk Vinnerutstilling, Nordisk Mesterskap i Freestyle, NM i agility, lydighet samt andre aktiviteter. NSSK deltar i "raseparaden" og stiller med egen stand på "Rasetorget". Her presenterer vi Shetland Sheepdog som rase og snakker med besøkende som kommer innom standen. Vi trenger hjelp til å planlegge, sette opp og betjene standen. Send en e-post til nssk.no@gmail.com om du ønsker å bidra på Dogs4All 2011.

Her er bilde fra standen på Dogs4All i 2010:

 

 




Julemøte torsdag 1. desember på Røa Samfunnshus kl 19.00

Vi møtes til det tradisjonelle julemøtet hvor vi tar med mat til felles koldtbord.

Røa Samfunnshus ligger på Røa i Oslo, Austliveien 4 .
Se kart:
http://kart.gulesider.no/query?profile=no&mop=yp&what=map&advert_code=Z0GZ2YWS

 



Kontakt NSSK Oslo og Omegn dersom du savner flere aktiviteter, ønsker de på andre steder og kan bidra med å arrangere disse. Kontaktperson: Sissel Vaksvik, telefon 91 84 31 05 - e-post adresse: nssk.oslo@gmail.com

 

Tilbake til Aktiviteter

Til NSSK's førsteside