Norske Oppdrettere      
av Shetland Sheepdog

   
KUN MEDLEMMER MED KENNELNAVN ER MED PÅ DENNE OVERSIKTEN  
Fra oktober 2008 har Styret i NSSK bestemt: Hjemmesider til vanlige medlemmer som ikke faller inn under
denne siden for "oppdrettere med kennelnavn", skal legges ut på en egen webside.
Medlemmer må selv si ifra om at dette er
ønskelig. Link til medlemmers hjemmesider

KENNELNAVN INNEHAVER BOSTED E-Mail Web
 Abundio  Lisbeth Henriksen  5614 Ålvik  905 74 060

 Alucia Glee  Heidi Wahl og Odd Arve Thomassen  4325 Sandnes  99 58 33 15

 Angviksheltie  Sidsel Helene Ødegaard  6636 Angvik  40 23 75 82

 
 Antimon  Anita og Bente Kristin Rekdal  6014 Ålesund  70 15 41 76

 Artigtitten  Kirsten Bjørnelykke og Geir Ottesen  0976 Oslo  22 25 39 36

 Belmara  Jostein Tostrup
 Maria Kristiansen
 0177 Oslo
 5550 Sveio
 92 83 86 16
 92 44 64 69


 Bentlise  Anne Lise Nygaard  4621 Kristiansand  95 40 42 10

 Blåbærlia  Ingelin og Kjell Sigve Haugland  6013 Ålesund  47 87 51 05
 90 61 67 03

 Captiva  Anette Skogvik  6260 Skodje  41 84 88 55

 Cara Chroi  Evy Jensen  9991 Båtsfjord   92 26 67 73
 41 44 96 56

 Carmensita  Henriette R Moland og
 Sten Thorstensen
 3720 Skien  95 88 08 79

 Casthica  Hilde Jensen og
 Cato Nyborg Larsen
 2323 Ingeberg  90 51 54 30
 90 72 81 59

 Catoma  Wenche Jensen  1788 Berg i Østfold  69 19 55 68
 90 74 25 49

 Charmtassen  Tove Olsen  2116 Sander  90 96 99 04

 Chesslike  Reidun og Ida Linn Monsholm  6017 Ålesund  48 09 03 01

 Cirenita  Caroline Lønmo  3189 Horten  95 25 38 69

 Coastcollie  Jannicke Wilhelmsen  5357 Fjell  93 03 88 49

 Croft  Janne E. Andersen
 Arnhild Carlsen
 4318 Sandnes
 3160 Stokke
 911 69 660
930 63 809


 Dalemoor  Hege Dahl Moen  7224 Melhus  977 72 887

 Dreamkeeper  Lisbeth og Bjørn Egil Haugsdal  5259 Hjellestad  93 43 29 60
 40 29 06 64

 Eddiebakken  Kari Lise Hatteland  4352 Kleppe  51 42 08 76

 Fjordsheltie  Grete og Reidar Skeie  5589 Sandeid  950 64 506

 Flinthaug  Nina Christiansen  1283 Oslo  21 91 81 69    
 Foxlike  Asbjørg Jonassen  3400 Lier  32 85 62 78
 92 40 75 83

 Funtorun  Lena Solberg  3960 Stathelle  40 05 20 61

 
 
 Goldmine  Pia C. Hunshammer  0675 Oslo  21 91 17 18

 Gottabe  Ida Wam Bøyesen  3825 Lunde  94 98 77 01

 Gyllendrøm  Evelyn Løvsjø og Ronald Johnsen  3960 Stathelle  41 41 87 62

 Hasimo  Harald og Sigrun Bjerkvoll  6390 Vestnes  71 18 99 59

 Hotfuzz  Monica Nilsen  3057 Solbergelva  95 55 03 22

 Humbdinger  Alice Øibo  1628 Engelsviken  47 61 92 96

 Ingivito  Ingrid A. og Harald Vestnes  6013 Ålesund  70 15 03 26

 Jessagil  Siri H. Segalstad  2052 Jessheim  90 73 93 52

 
 Joyland  Gro Svandalsflona og Finn Helge Olsen  4323 Sandnes  99 70 97 14

 Kathimer  Kathrin og Knut-Inge Johansen  8100 Misvær  47 25 96 57

 Kerenza  Trudy og Sofie Wollbraaten  1440 Drøbak  64 93 29 22
 40 21 00 07

 Kjanto  Wenche og Torkild Tangen  2164 Skogbygda  W: 959 11 754
 T: 948 03 194

 Krohnegården  Trude Seim Krohnegården  5033 Ask  56 15 08 75

 La-Min-So  Vigdis Berg  2770 Jaren  61 33 71 36
 92 02 63 78

 Leeland  Aud Jorunn og Helge Lie  1472 Fjellhamar  67 90 24 39

 Lille-Majas  Ingrid Frøysa  1362 Hosle  67 14 32 43
 91 31 88 74

 Lillevolden  Liz A. Tangen og
 Terje Nilsen
 3748 Siljan  97 13 31 42
 93 45 19 96

 Lisabella  Evy Lisa Strømland  4480 Kvinesdal  48 15 37 41

 
 LovingPearls  Rolf-Åge Engstad og
 Nathalie Lauten
 2165 Hvam  92 26 32 33
 92 83 26 04

 Lyngvetun  Grete Olavessen og
 Paul Rilatt
 1580 Rygge  69 28 49 22
 90 09 14 69

 Lynnet  Kari Solbakken  7650 Verdal  74 07 89 68
 41 40 70 36

 
 Mainland  Vinny B. Olafsen  3175 Ramnes  33 39 69 64

 Mellsjøhøgda  Sissel Tangnes og Johs Olsen  2608 Lillehammer  61 25 46 02
 95 21 77 57

 Microgården  Ann Cathrin Johannessen  1492 Degernes  69 22 30 05

 Mieelas Poter  Siri Drange  4614 Kristiansand  452 77 996

 Minnlett  Irene, Heidi og Linn Mjelde  5658 Årland  92 40 60 73

 Minsheltie  Tone Hindenes  4019 Stavanger  99 74 72 49

 Miss Arin  Anne-Karin Scheen  0756 Oslo  22 52 04 02

 Nezmarka  Hildegunn Solberg Nes  6057 Ellingsøy  70 15 64 49
 92 26 35 57

 Nisselia  Elisabeth Wæhre  7562 Hundhamaren  73 97 74 35
 98 07 52 81

 North Sheltie  Anne og Rune Haugstvedt
 Siv Jansson og Ivar Fredriksen
 8400 Sortland
 8450 Stokmarknes
 46 93 10 12
 97 02 94 46


 Odinsoga  Odd Steinar Nilsen og
 Jenny Osorio Florio
 3540 Nesbyen  41 31 35 67
 45 91 12 23

 Ormøytoppen  Wenche Vikøren og Jan Oftedal  4085 Hundvåg  99 26 08 39
 90 83 74 25

 Orreknuppen  Inger Krogstad  2657 Svatsum
 (Gausdal Kommune)
 61 22 06 61
 90 50 48 48

 Personligheten  Gunn K. Bleikelia Vellene  3760 Neslandsvatn   90 70 93 33

 Phrostmade  Lill Kristin Nilsen  9357 Tennevoll  466 61 919

 Potelykke  Torild Vanebo Johnsen  3936 Porsgrunn   97 19 79 95

 
 Ragnali  Ragnhild og Alf Inge Johnsen  4900 Tvedestrand  90 08 39 43

 Rambantina  Laila Karoliussen  2050 Jessheim  63 98 23 73

 
 Ramzo  Torill T. Vasveen og Betzy Stigen  3178 Våle  33 06 24 18
 91 32 66 11

 Rivergate  Mette Andersen  3712 Skien  35 50 18 66
 95 85 97 54

 
 Roikie  Grethe Wollenhaupt og
 Rune A. Grønvik
 1970 Hemnes  63 00 82 61

 Runabjørn  Mari Anne Suhr  2160 Vormsund  67 40 59 48
 97 54 04 17

 Rødsbråten  Janne Andersen  1628 Engelsviken  69 33 01 63
 99 04 84 94

 Scarlet-Red  Gunn og Maiken Randeberg  4328 Sandnes  51 62 18 07

 Seascape  Rigmor Lundebø Molnes  5593 Skånevik  53 75 55 44

 Shari Pat  Anne Britt Westlund Olsen  3727 Skien  35 53 65 96
 48 51 44 86

 Shathena  Kristin og Rune Monsen  4056 Tananger  93 26 62 88

 Shelster  Sissel Vaksvik  0492 Oslo  918 43 105

 Sheltielykke  Bjørn Ivar og Christin Grøttå  5308 Kleppestø  418 59 880

 
 Sheltiemoon  Grethe og Helge Mortensen  1352 Kolsås  928 38 746

 
 Sheltievik  Ellen Hestvik  6983 Kvammen  57 73 19 13

 Sheltifarmen  Anita og Frode Pettersen  7600 Levanger  74 01 35 50
 91 77 34 09

 Shemareena  Mary Ann og Toralf Leksbø  4580 Lyngdal  38 34 00 41

 Shjap  Aina Bekkenes  5310 Hauglandshella  95 08 75 91

 Silkwizard  Rannveig Jønsson  7650 Verdal  40 46 15 91

 Smedhaugen  Mona C. Nyløy  6877 Fortun  57 68 62 57
 97 65 19 22

 Solchrist  Solveig og Christian Gundersen  3960 Stathelle  35 97 22 10
 92 65 35 25

 
 Sollitunet  Marte Høst Denstad  4849 Arendal  99 44 56 66

 St. Kilda  Laila og Bjørn Lauritzen
 Ingrid Gullvik og Fred Frivåg
 2500 Tynset
 8400 Sortland
 62 48 20 84
 76 12 00 19


 Strandvin  Annette Lie  5416 Stord  95 93 58 59

 Sunland  Berit og Reidar Lund  4770 Høvåg  37 27 45 55

 SunMitZi  Erna of Bjørn Teigen  3340 Åmot  E: 906 01 758
 B: 911 23 808

 
 Swikks  Synnøve Fagerstrand  6770 Nordfjordeid  57 86 15 43
 95 14 90 76

 Thoco  Brit Unni, Rolf og
 Hanne Bolgnes
 7081 Sjetnemarka  72 88 76 46
 73 83 72 05

 Tiakaro  Gunn og Thor Hallgrimsen  3060 Svelvik  33 77 13 39

 Toyamiki  Christina Kosinski  2013 Skjetten  92 83 33 84

 
 Tricoline  Britt Helene Johansen Hestetun  6884 Øvre Årdal  57 66 24 28

 Tunmark  Norunn Jakobsen Morvik og
 Bjørn Morvik
 5200 Os  56 57 69 67

 Turmaja  Iris H. Antonsen  9419 Sørvik   91 18 23 13

 Valleywood  Kristin Pedersen  2054 Mogreina  63 97 62 62

 Vestsheltie  Elisabeth og Steinar Pollestad  4029 Stavanger  51 54 11 23

 
 Villrikke  Aina B. Lundkvist  0973 Oslo  22 21 03 24

 
 Zanshin  Birte Vollset  5914 Isdalstø  56 35 18 39

 Zevista  Liv-Jorunn Vistad  4322 Sandnes  47 75 84 73

 Zitara Star  June Odden  2240 Magnor  95 85 00 39





Oppdrettere som for tiden ikke er aktive oppdrettere av Shetland Sheepdog.
 Ace Ventura  Stine og Bjørnar Haakensen  2010 Strømmen  982 68 191

 Ankidanki  Ann-Kristin Solstrand  2625 Fåberg  90 65 38 08
 61 25 49 05

 Applestone  Tove-Inger og Aage Olsen  2211 Kongsvinger  62 81 68 79
 91 17 11 78
   
 Biorko  Borghild Hillestad og Geir Einar Flathen  3174 Revetal  97 52 94 72

 Bøengen  Oddbjørg Hoem og Odd Engeseth  6265 Vatne  70 21 30 91

 Elerica  Elen og Erik Øye  5030 Bergen  55 29 34 64    
 Elvarheim's  Anne-Karin Christensen  2943 Ronge  61 34 34 00
 95 12 30 98

 
 Groli  Gro Enge  3243 Kodal  33 18 17 15    
 Gullerina  Inger Marie Stalsberg  3260 Larvik  970 19 478

 
 Havly  Gunnhild og
 Magnus Arne Otterlei
 6150 Ørsta  70 04 23 08
 41 44 22 74

 Horgheimen  Wenche Horgen og
 Frank-Robert Rusnak
 2020 Skedsmokorset  63 87 92 40

 Imaferrari  Jan Thoresen  1792 Tistedal  69 17 89 79
 99 60 67 49

 Lancetta  Ingrid Sølvi Svendal  5903 Isdalstø  56 35 09 35

 Linnfield  Maina Iren Gabrielsen  4890 Grimstad  37 04 19 17    
 Macronella  Eva og Reidar Bakkeli  1739 Borgenhaugen  
 Mjøstunet  Mari-Anne Madstuen
 og Mette Finstad
 2819 Gjøvik  61 17 44 61
 95 14 55 77

 
 Oddeskogen  Nina Merete Nicolaisen  4735 Evje  37 93 14 34

 Piazetta  Wenche Hansen  9415 Harstad  77 07 52 94

 Puppy Mela  Merete Larsson  1634 Gml Fredr.stad  69 34 92 10  

 Rakoda  Erik og Lillian Brenden  2000 Lillestrøm  63 81 60 29

 
 Rettholten  Willy Olsen og Trine Stølan  3188 Horten  33 04 46 13    
 Romatomara  Ranveig, Rolf og
 Tove M.Kristiansen
 3175 Ramnes  33 39 64 02

 
 Rufselia  Hege Nilsen  3060 Svelvik  33 77 56 86
 92 44 06 06

 Røyslitunet  Bente Brobakken  2825 Gjøvik  61 18 65 67

 She-Gran  Anne M., Frode,
 Siw og Bjørn Grande
 6057 Ellingsøy  70 15 62 70    
 Sheltibo  Heidi Fossas  3145 Tjøme  93 40 18 03

 Sheltiehill  Reidunn og Ola Halle  6650 Surnadal  71 66 14 71

 
 Shemimo  Else Marie og Morten Rian  1808 Askim  69 88 07 01

 
 Silver Coin  Monika og Gunnar Bjøru  3610 Kongsberg  32 76 91 18

 Timashi  Marianne Øyerhamn  5267 Espeland  55 24 12 24
 99 71 50 65

 Tim-Tim  Randi og Kjell Scheen  0756 Oslo  22 50 50 41

 Titt-Fram  Terje Skjønhaug og
 Inger Eriksson
 1053 Oslo  22 30 28 91  

 Tooniehill  Ingrid og Frode Myklebostad  0676 Oslo  908 26 320

 Towiso  Toril Wiken Solberg  2360 Rudshøgda  62 34 28 44

 Updale  Wigdis Tøndel Aune  7340 Oppdal  72 42 02 87

 
 Vibliz  Vibeke Vinje Våge  5652 Årland  41 29 48 50

 Wagland  Ulla-Mona Kauterud  1653 Sellebakk  91 78 60 15



Til medlemmers hjemmesider

Til avlsrådets side


Tilbake førstesiden